Про ПРМІУ

Програма розвитку муніципальної інфраструктури України (ПРМІУ, UMIP) – це багатогалузева інвестиційна програма, яка реалізується Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) разом із  Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Міністерством фінансів України. Європейський інвестиційний банк уклав Фінансову угоду з Україною 23 липня 2015 року про надання рамкового кредиту для фінансування муніципальних інфраструктурних Проектів у розмірі 400 мільйонів Євро. Угоду було ратифіковано Законом України «Про ратифікацію фінансової угоди (Проект «Програма муніципального розвитку інфраструктури України») між Україною та Європейським інвестиційним банком», який прийнятий Верховною Радою України 3-ого лютого 2016 року.

 

В рамках ПРМІУ забезпечується фінансування Кінцевих Бенефіціарів, що реалізують муніципальні інфраструктурні Проекти у п'яти секторах:

 • централізоване теплопостачання,
 • енергоефективність громадських будівель,
 • зовнішнє освітлення населених пунктів,
 • водопостачання та водовідведення,
 • поводження з побутовими відходами.

 

Кінцевими Бенефіціарами можуть бути центральні або місцеві органи державної влади, органи місцевого самоврядування, державні та комунальні підприємства, у тому числі підприємства з більшою часткою державного чи комунального капіталу.

Першим кроком на шляху реалізації Програми стало  оголошення у лютому 2016 року запрошення на участь в ПРМІУ. В той же період забезпечено створення Групи управління та підтримки програми (ГУПП) при Мінрегіоні.

Загалом  на початку 2016 року Мінрегіоном отримано  192 заявки на участь. 

 

Наразі завершено відбір Потенційних Кінцевих Бенефіціарів ПРМІУ:

 1. липень 2016 року (етап 1: Перевірка за критеріями прийнятності) - за результатами сформовано  Перелік прийнятних Проектів;
 2. червень 2017 року (етап 2: Оцінка проектів за критеріями якості та відповідності) - за результатами сформовано Попередній Перелік Проектів ПРМІУ (28 Потенційних Кінцевих Бенефіціарів);
 3. липень – серпень 2017 року (етап 3: Оцінка фінансового стану потенційних Кінцевих Бенефіціарів) - за результатами сформовано фінальну версію Попереднього Переліку Проектів ПРМІУ (22 Потенційних Кінцевих Бенефіціарів).
 4. липень 2019 року - затверджено Перелік проектів ПРМІУ (версія 3)
 5. грудень 2020 року - затверджено оновлений Перелік проектів ПРМІУ (версія 4)
 6. квітень 2021 року - затверджено оновлений Перелік проектів ПРМІУ (версія 5)
 7. вересень 2021 року - затверджено оновлений Перелік проектів ПРМІУ (версія 6)

Загальна організація ПРМІУ

ПРМІУ імплементується шляхом взаємодії низки різних зацікавлених сторін.
Основні зацікавлені сторони та їхня роль у впровадженні Програми представлені в Організаційній структурі (наведена нижче), яка спрямована на забезпечення чітких та прозорих процесів в рамках реалізації ПРМІУ.

Проектний Цикл

Проекти у рамках ПРМІУ реалізуються відповідно до вимог Фінансової угоди між ЄІБ та Україною. Враховуючи вимоги ЄІБ та національного законодавства, що регулює реалізацію Проектів, які підтримуються міжнародними фінансовими організаціями, визначено наступні Проектний цикл та етапи реалізації Програми.